Deník plavkyně

Deník zimní plavkyně 24

29. 4. 2021

voda 8,8°C, vzduch 11°C, 27 min. plavání

Je sice jaro, ale vítá nás rozbouřená Vltava, ještě nesmířená s nadcházející proměnou v laskavé roční období, však již s teplejší vodou 8,8°C. Studenější vítr odrazuje, tříští vlny, ale pocitová teplota vzduchu je nižší, pod 10°C. Přinesla jsem větve na oheň, ale dnes ho ještě nikdo nerozdělal.

Přichází bělovlasý starší muž s dlouhým bílým plnovousem. Je to V., jak se dozvídám, plave v oddíle PKO druhým rokem. Ale jaký je to úžasný plavec, dříve prý plaval každý den, nyní obden. Já končím za 27 minut u mola, on však plave dál a je ve vodě o deset minut déle, Snad bych to také uplavala, ale nemám ve zvyku dělat zbytečné rekordy. Zvlášť když se tvoří protivlny, čas ve vodě zvyšuji postupně. Navíc mám již přes měsíc v těle infekci. Ale musela jsem smeknout nad výkonem plavce, kterému je jistě nad 75 let. Potěšilo mě, že je to plavec stejně rychlý, či lépe pomalý jako jsem já. Další plavci ten den plavali s neoprénovými doplňky také přes třicet minut. Přece jen kdosi zapaluje oheň, povídáme si o koronaviru a běžím s L. k tramvaji.

Raduji se, že budu konečně učit, avšak den kočí jinak. Domů přichází v podvečer policie s novým majitelem, přitom všichni vzorně platíme nájem, ale dům se prodal. Bydlím zde čtvrtým rokem a po kolikáté prožívám tyto scény, kdy se nájemníci stávají rukojmími znepřátelených stran majitelů a doufají snad ve spravedlivé rozhodnutí soudu. Bohužel se kousek od nás vykupují pozemky a mělo by zde za pár let stát metro. Začal boj o stavební parcely a mně se horší zdravotní stav. Ráda bych odsud odešla, ale kam jít, když nikdo nechce psa do svého bytu a to se jedná o malého, hodného tvorečka. A navíc i knihy jsou nepřátelské pro majitele bytů, představují si nájemníka s dvěma taškama u vchodu. Jsem z toho vyčerpaná, ráda bych se přestěhovala do mého vlastního bytu, ale nájemníci pro změnu nechtějí byt a asi i mě opustit. Jak dál? Podle lékaře se mi spustily alergie, nemám sílu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *