Deník zimní plavkyně /74/

Úterý 1.3. 2022 voda 3,9°C, vzduch 6,2°C, průtok 118 m3/s, 11 minut

Plavu s Vláďou, on je vždy tím uzdravujícím, laskavým sportovcem, který přinese klid, sebejistotu, poztrácenou ve dnech beznaděje, přerušenou časem nemocných duší. Není možné plavat hned tak, jak jsme byli zvyklí, znovu je třeba obsáhnout chvění řeky a těla, aby přijalo s jemným nádechem plavce po čase dřímoty. Jde to pomalu, ale je to tak dobře, není třeba naléhat na tělo, které odvyklo chvějivé laskavosti řeky. Tak dnes jen 350 m a 11 minut. Ve vodě bolí paže neznámou bolestí, které již dávno odvyklo tělo po letech plavání, ale co je to za výkřik těla ve vlnách radosti z nalezeného štěstí plavce.

Sobota 5.3. 2022 voda 3,1°C, vzduch 3,2°C, průtok 96 m3/s, 10 minut

S Olinkou u Vltavy, která vždy přijde, když potřebuji oporu a pomoc. ještě je třeba více tréninků, aby ruce přestaly bolet a navrátila se plavci ztracená jistota. V pondělí však začínají jarní prázdniny, které vnáší odpočinek a povzbuzení. Jen od prvního mola k druhému zábradlí.

Olinka mi tolikrát pomohla překonat nejistotu po delší odmlce v plavání. Po prvé neplavu MČR, nepotřebuji na poslední chvíli dohánět závody, které mi byly odepřené kvůli vakcíně. Pamatuji si, jak mi nebylo vloni dobře, i když jsem absolvovala antigenní test a byla potvrzená jako zdravá a doplavala z posledních sil, i když nikdo nic nepoznal. Tento sport nedovoluje přemáhat síly. V letošním roce jsem prožila tolik těžkostí. Zlo, které páchají někteří, se časem obrátí do jejich těl i psychiky. Otisk zla nesou tito lidé jako své nekonečné utrpení lidské bolesti, kterou mnohdy způsobili záměrně. Jdu pěšky na Beránek a po plavání znovu stejnou trasou.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *