Deník zimní plavkyně /71/

Sobota 22.1. 2022 voda 3°C, vzduch 1,9°C, průtok 78,2 m3/s, 12 minut

Tento týden nejsem schopná plavání, zemřel mi v pondělí 17.1.2022 člověk, kterého jsem milovala od dětství, bylo mu 91 nedožitých let, v pátek bude pohřeb, ve středu nejsem schopna zajít na trénink. Ale moje vnitřní bolest začala již dříve před tím v neděli, jako bych to očekávala, nakazil mě vnitřní zlom neklidu, který neustával. Věda není schopná porozumět těmto stavům. Mohla jsem v neděli trénovat s Petrem, ale nešlo to, prožívala jsem psychickou nerovnováhu, tak i trénink v minulém týdnu byl kratší. Nepropojená vodou se svými přáteli, jako bych byla mnohem slabší, ale nemohu si pomoci, když mě ničí tak nečekané události. Ta smrt přišla přesně po dvou měsících od té děsivé události strachu 17.11.2021, je to neuvěřitelné.

Tak až o víkendu jdu plavat, dvakrát za sebou, abych dohnala trénink, který jsem v týdnu zanedbala, postupně navyšuji čas plavání. Jeden den jde se mnou k řece kamarádka malířka, abych nebyla sama.

Neděle 23.1.2022 voda 3,1°C, vzduch 4,7°C, průtok 75,1 m3/s, 12 minut

Snad dnes plavání s Petrem, události tak rychle přecházejí, že ztrácím souvislosti, je toho na mě moc. Během dvou měsíců mi zemřeli dva blízcí lidé, jak by křeč strachu v listopadu byla předzvěstí. Postupně navyšuji čas pobytu ve vodě, abych dohnala otužilost, která se vyvíjela pomaleji od podzimu.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *