Deník zimní plavkyně /69/

Středa 5.1. 2022 voda 6,2°C, vzduch 2,5°C, průtok 168 m3/s, 15 minut

Poznovu s Vláďou, je zrušené tříkrálové plavání kvůli silnému proudu. Ten by nás během deseti minut dostal o 300 metrů dál až k Mánesovu mostu. Dnes se mi plave nádherně, mám za sebou několik vyšetření a mohu plavat bez omezení, jsem v pořádku, je to nezměrná úleva od 17.11.20221, nevím, zda-li bych příště ještě absolvovala tak náročné nukleární vyšetření, které se možná ani konat nemuselo…a stálo mě tolik sil. Tak dnes 500 m, je přece jen teplejší voda, vysoký průtok.

Čtvrtek 6.1. 2022 voda 5,4°C, vzduch 1,8°C, průtok 184 m3/s, 8 minut

Setkáváme se na pláži u Černého koně, dnes brzy ráno tu bude s námi natáčet CNN News Prima. Sekvence jsou rychlé, převlékáme se venku u vody, bez šaten, jak jsme si navykli za několik sezón covidu. Jedu za pár hodin učit, tak musím spěchat, je tu ještě Irenka, další starší plavec, ostatní jsou zaměstnaní v tuto dobu kolem osmé hodiny ranní.

Neděle 9.1.2022 voda 3,9°C, vzduch 4,6°C, průtok 133 m3/s, 14 minut

Tolik zajímavýh lidí potkáváme cestou k místu naší plavby, přichází sem i staří plavci po osmdesáti letech i starší, kteří již nemohou ze zdravotních důvodů plavat, ale kterým to především lékaři zakázali. Nemohou žít bez setkání s řekou a chodí sem na procházky, jak v časech minulých. Petr je v Praze, tak jdeme dnes spolu. Začínáme u mostu a končím mezi prvním a druhým zábradlím, nechci se ještě tolik zatěžovat po kratším plavání v minulosti před vyšetřením. 14 minut je uspokojivý výkon, ale plavávala jsem i v mnohem chladnější vodě necelých 18 minut, mám co dohánět. Po scintigrafii mě stále brní a bolí zuby, dásně, snad avitaminóza, trvá to již od čtvrtka a bude pokračovat až do dalšího týdne.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *