Deník zimní plavkyně /67/

Středa 22.12. 2021 voda 5,1°C, vzduch -1°C, průtok 96 m3/s, 7 minut

Oddíl přichází později a já si neumím představit převlékání bez ohně v mraze. Pokud bych neměla nález na srdci, tak bych to určitě zvládla, ale teď v době čekání na další vyštření se nechci nadměrně zatěžovat. Hledám oheň, nikde nikdo, přicházím brzy. Projdeme se podél Vltavy až k nudistům, hledáme oheň. Nakonec zahoří malý plamínek u PKO, přišli i další plavci z PKO, kteří čekají na otevření šatny a pomáhají mi otevřít ventil na bójce, jde to těžko, má komplikovaný uzávěr, kterým mnohdy ani silní bez zmrzlých rukou nepohnou… Rychle se svléknu a běžím v plavkách k molu, plavu jen k PKO, ještě nedávno jsem v tak chladné vodě byla kolem 15-20 minut, ale teď se musím opatrovat. Je po 15. hodině a to tu bude již u pláže náš oddíl, tak běžíme s Luckym k Černému koni, neseme také ořechy, dárek pro Petra. Tady je již hemžení, poznáváme Atinku s Pavlem, Ivu, Marcelu, Renatu. Ve vodě jsou ještě Petr, Jana, Irena a další, ale mráz nás popohání domů. Od Petra dostávám jako dárek krásný zvoneček a vlastnoručmně upečenou vánočku, jablíčka ze zahrádky. Děvčata se pevlékají v maraze a pak nasednou do aut a odjíždí, já běžím k tramvaji.

Pátek 24.12. 2021 voda 4,7°C, vzduch 6,6°C, průtok 60,5 m3/s, 10 minut

Vánoční čas, Štědrý den, je krásné teplo. U Vltavy je to jako na Václavském náměstí, množství aut, otužilců a dokonce i dva ohně na různých místech. Kamarádi dovezli dřevo z truhlářské dílny, nedýmá, je tu tak dobře. Hrají muzikanti, hudebníci Robin, další kamarád má trubku. Zpívají se koledy, tady na slunci a v zimním čase. Tak otužování vede k pospolitosti, vydechnutí družných, spřátelených. Přemýšlím, zadat práci svým studentům, proč jsou krása a dobro, tak důležité v našem životě, jen k zamyšlení a úvaze. Společné nadšení a slunce dodává energii překonat překážky, plavu od mala k druhému zábradlí, krásně se oteplilo.

Je tu tak nádherně, potkávám se se Sašou, Alicí, Karlem, Helenkou a jejím mužem. Dnes poznávám i dceru Helenky, která se začala také otužovat a kde jinde trávit krásný čas Vánoc, než u Vltavy s přáteli.

Neděle 26.12. 2021 voda 2,9°C, vzduch -1,6°C, průtok 66,1 m3/s, 8 minut

Kamarádi dnes plavali Memoriál Alfréda Nikodéma, plavala jsem ho možná již sedmkrát, ale letos není pro neočkované, jen bych se mohla připojit na závěr závodu a byla bych pouhou nesoutěžící účastnicí. Plaveme s Petrem opodál v Bráníku. Jsou prázdniny, tak mohu jít k Vltavě i třikrát v týdnu. Chtěla jsem spatřit představení Louskáčka z MET opery v New Yorku, nejde to, stále platí přísná opatření. Očkovaní mají možnost dotýkat se kulturního světa, já nemohu. Od prvního mola k PKO, nemám jistotu o svém zdravotním stavu a Petra navíc trápí bolest zubů.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *