Deník zimní plavkyně /63/

Úterý 23.11. 2021 voda 8,6°C, vzduch 5,1°C, průtok 70,5 m3/s, 20 minut

Plavu déle i přes omezení MUDr. Šerfa, nedokáži si představit neplavat. Mám prý plavat jen deset minut, než se získá další kontrolní vyšetření mého srdce. Však pokryly dech květin, vlny času v zahradách….Mám novou bójku od Born To Swim, více než po měsíci dopisuji tento blog, nebylo to možné, nechápala jsem nic a to plavu osmým rokem v zimní vodě, stále se učím, jsem na počátku snažení, znovu. Zazdálo se mi, že tak nějak vypadá smrt, i když přece je mnohem ohleduplnější, laskavější, bez tak děsivých konotací. Medicína má pro tento stav výraz panická ataka a tak ji i nazval kardiolog ve VFN, když jsem mu vysvětlila prožitý stav jakési před smrtné úzkosti. Pan je z mytologie syn Herma, od toho se odvíjí výraz paniky. Srdce mám v naprostém pořádku a jsem schopná zimního plavání.

Po této příhodě se bojím plavat déle, navíc je voda chladnější, potřebuji plavat s někým, nebýt o samotě. Plavu tedy jen asi 20 minut, 650 metrů. Hrozí prý poškození srdce, mám se šetřit, než lékař bude mít stoprocentní jistotu, i když mám potvrzení, že mohu plavat na závodech. Převlékáme se venku, 5°C je teplota ještě snesitelná, bude hůře. Dnes se mi zdá, že ani smrt nemůže být tak hrozná jako to, co jsem prožila toho večera. Přitom voda byla relativně teplá, plavala jsem již i v ledu a v teplotách kolem nuly.

Sobota 27.11. 2021 voda 7,7°C, vzduch 3° C, průtok 60,5 m3/s, 11 minut

Dnes s Petrem, má problém se zuby, tak bude se mnou plavat jen kratší trať. Dozvídám se o smrti blízkého člověka, to bylo to umírání, kdy jsem byla v šatně na pokraji sil, v té době mého prožití. Souvislosti nikdo nevysvětlí, emoční pohled je mnohdy průzračnější, než zřejmé a vysvětlitelné, poznané.

Všichni ti mrtví z našich životů, jdou v průvodu, tlačí vás očima…něco se mi zdálo, krásný sen, nevím jaký…na květinu dopadající silný vodopád vody, stále stejný mohutný vodopád. To je čas mého života, my s Luckym potřebujeme jen lásku a teplo.

S Petrem se osměluji zajít do naší sklepní šatny, 11 minut je doba ve vodě pro mě příliš krátká, při těchto teplotách můžeme zůstat ve vodě i 26 minut, ale nepokoušíme osud. Plaveme od mola jen k druhému zábradlí, kolem 250 m, běžíme společně do šatny a je nám dobře.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *