Deník zimní plavkyně /34/

voda 10,1°C, vzduch 13°C, průtok 216 m3/s, 32 minut

Zimní vody pomalu odplavují i popel lidí, které jsme milovali. Jak nám teď schází a jak mi je dobře s těmi, kteří tu jsou. Tak z mého života i s lidmi odcházejí i věci, které byly svědkem našich životů, až později už nic nezpodobňuje tváře, pohledy. Je pak těžké se i rozpomenout třeba na zelený čajník, na šaty které jsme vídali, vždyť i věci mají duši, kterou vnášejí snění do našich životů.

I Lucky to tak cítí, i když je jen pejsek. I on by se rád potkal s těmi, kteří zůstali jen v našich srdcích a myslích. A proto je tak dobře s našimi spolubojovníky, které stále vídáme a můžeme obejmout úsměvem, který zahřeje mnohdy tak zkřehlá těla, dodá sílu. Jak mám ráda ty moje mladé bojovnice, když se sejdeme u řeky, abychom zápasily s jeji proměnlivou silou a chladnou tvrdostí. To pouto se vytváří v tolika bojích na našich plaveckých cestách. Vždyť jak jsem byla v pátek zmatená, když jsme se rozcházely s M. a H.; jak jsem běhala z jednoho nástupiště tramvaje na druhé, jak mi bylo těžké se rozejít toho pátečního odpoledne, kdy již tramvaj dávno odjela. Tak jsem toužila znovu nalézt ty okamžiky pospolitosti, než nás rozdělí odpolední čas.

Teplota vody po neustálých deštích zůstává na 10°C a plavalo se tak krásně od Černého koně k Pobřežní cestě i Lucky to zvládnul a nebál se. I já se přestala o něho bát, když bravurně bez strachu přeplaval zátoku po předešlém topení, tak odvážný. Vždyť jsme tu již byly tři na jeho ochranu. Ať jsem stále mladá a silná pro mé otužilé hrdiny a kamarády, pro nekonečné poblouznění dechem vody, pro všechny milované běžce u chladnoucího těla naší řeky

A konečně se i rozvolňují protiepidemická opatření, také v neděli na výstavě Vanitas /Marnost/ v DOXU s Věruškou i zde společnost ožívá po memento mori, které pozastavilo život. Za dvacet jedna dní přijde léto a s ním se dotkne teplo a léto našich životů.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *